Istnieje wiele technologii stawiania budynków. Do tych najbardziej popularnych zaliczamy metodę bazującą na prefabrykatach, a konkretnie keramzycie, który jest coraz chętniej wybierany w naszym kraju. Jak długo wytrzyma dom z tego kruszywa budowlanego? Dlaczego dzięki niemu zyskamy dodatkową przestrzeń?
Jak powstaje dom keramzytowy?
Na początku warto powiedzieć, że ściany bazujące na keramzybetonie dzielone są na prefabrykaty, które powstają bezpośrednio w fabryce za pomocą technologii szybkiego budowania. Dzięki metodzie SBB grubość ścian może być dostosowana indywidualnie do potrzeb projektowych, co w efekcie pozwala nie tylko złożyć budynek na danym terenie, ale również zyskać nawet do kilku procent wielkości powierzchni. Skutkiem tego jest to, że tradycyjne, a przede wszystkim długotrwałe metody stawiania budynków często są pomijane przez inwestorów.
Ponadto dzięki technologii SBB nie jest konieczne kucie bruzd, szpachlowanie, tynkowanie oraz równanie ścian, gdyż w przypadku użycia keramzytu, do ich wyrównania niezbędna będzie jedynie lekka gładź szpachlowa, w której można kuć oraz wiercić bez obaw, że materiał ulegnie uszkodzeniu. Do ścian można zatem bez problemu zainstalować wszystkie półki oraz szafki kuchenne, co znacznie przyspiesza możliwość przystąpienia do dalszego etapu prac.
Właściwości domu keramzytowego
Nie każdy też wie, ale keramzyt to lekkie kruszywo budowlane, które wypalane z gliny ilastej w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki której materiał ten jest nie tylko niezwykle wytrzymały, ale również mrozoodporny oraz niepalny, a przy tym niewrażliwy na działanie wilgoci, pleśni, szkodników oraz grzybów. Na dodatek nie zanika pod wpływem ciepła oraz nie wydziela szkodliwych związków chemicznych czy gazów. Z kolei samą żywotność prefabrykatów z tego kruszywa ocenia się na minimum 300 lat — jeśli Ty też chcesz się o tym przekonać, to polecamy usługi wykonawcy deweloperskiego Buszrem, który tworzy m.in. nowoczesne projekty domów z keramzytu.