Czy warto budować dom z keramzytu?

Dom z keramzytu - Buszrem

Dzisiaj domy powstają w różnych technologiach. Popularne są m.in. budynki mieszkalne z drewna, w tym z gotowych już modułów. Coraz częściej stawiane są także obiekty z prefabrykatów betonowych i keramzytu, a dokładniej ujmując – keramzytobetonu. Czy jednak jest to dobra inwestycja? Warto na nią postawić? Przekonaj się poniżej!

Czym jest keramzyt?

To kruszywo ceramiczne, powstające w trakcie wypalania gliny pęczniejącej. Podczas tego procesu materiał znacznie zwiększa objętość, nabierając dużej twardości na zewnątrz i wysokiej porowatości wewnątrz. To sprawia, że keramzyt ma liczne interesujące właściwości, jakich często nie mają inne materiały budowlane.

Obróbka sprawia, że surowiec ma niską nasiąkliwość, a jednocześnie – staje się lekki. Zamknięte w porowatej strukturze pęcherzyki powietrza z kolei nadają mu rewelacyjne właściwości izolacyjne. A to tylko część zalet sprawiających, że powstający z niego keramzytobeton to świetny materiał do budowy domu.

Dom z keramzytu – rozwiązanie z licznymi zaletami

Liczne korzyści, jakie niesie ze sobą ten materiał, powodują, że może wpłynąć na rozwój budownictwa. Przede wszystkim domy z keramzytu są doskonale izolowane i zapobiegają wychłodzeniu. Co więcej – keramzytobeton znakomicie też wytłumia. Jest ponadto odporny zarówno na czynniki biologiczne (wilgoć, pleśń, owady i gryzonie), chemiczne i na ogień. Jednocześnie domy z tego surowca świetnie „oddychają”, oddając na zewnątrz parę wodną, co ma wpływ na jakość powietrza wewnątrz.

Tempo i koszty budowy z keramzytu

Warto w końcu wspomnieć o tym, że budynki z keramzytobetonu powstają z prefabrykowanych elementów. To przekłada się zarówno na tempo budowy, jak i koszt wzniesienia domu. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna wycena inwestycji zależy od projektu.

Zastanawiasz się nad takim domem? Skontaktuj się z nami!

Jak mogłeś się przekonać powyżej, keramzyt to wyjątkowy materiał, który może zrewolucjonizować budowę domów jednorodzinnych. Jego termoizolacyjne właściwości, paroprzepuszczalność i odporność na szereg negatywnych czynników sprawiają, że eksploatacja takiego budynku jest niezwykle oszczędna. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!